Płyty meblowe

Płyty meblowe w Addwood to wysokiej jakości produkty dla stolarzy opracowane przez markę Swiss Krono. Naturalnym wyborem dla tej branży są płyty meblowe laminowane, które wykonuje się na bazie trójwarstwowej płyty wiórowej lub płyty MDF. Pokrywana jest ona jednostronnie lub dwustronnie papierami, które zostają nasycone żywicami termoutwardzalnymi. Dzięki temu finalne wykończenie płyty meblowej na jej płaszczyźnie nie wymaga dalszej obróbki. W efekcie płyty meblowe Swiss Krono stanowią idealny wybór dla wszystkich podmiotów, które stawiają na wysoką jakość materiałową oraz bogatą gamę kolorów.

Wszystkie płyty meblowe Swiss Krono dostępne są w Addwood "od ręki" - to efekt wysokich stanów magazynowych, które charakteryzują nasze oddziały w Będzinie i Radomiu. Istnieje również możliwość dostarczenia płyt meblowych bezpośrednio do klienta. Skontaktuj się z działem handlowym Addwood, by poznać szczegóły współpracy oraz aktualny cennik płyt meblowych Swiss Krono. 

Tworząc nową kolekcję dekorów płyt laminowanych zadaliśmy sobie pytania: jak dzisiaj urządzamy swoje mieszkania i jakie emocje nam w tym towarzyszą? Dzisiaj stawiamy na indywidualizm. Lubimy podpatrywać mieszkania znajomych, przywozimy pomysły i rozwiązania z podróży, szukamy inspiracji w czasopismach i na stronach wnętrzarskich - aby potem dostosować je do swoich wnętrz i potrzeb. Dlatego nową kolekcję płyt meblowych przemyśleliśmy w taki sposób, by dawała szerokie możliwości aranżacyjne. By każdy mógł poczuć przyjemność z tworzenia takich zestawień kolorystycznych, jakie najlepiej go wyrażają. 

Projektanci Swiss Krono o nowej kolekcji płyt meblowych

Płyty meblowe Swiss Krono

Addwood zapewnia sprzedaż płyt meblowych w oddziałach spółki w Radomiu i Będzinie. Oferta obejmuje w sumie ponad sto dekorów, które od lat cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród producentów mebli - zakłady stolarskie doceniają m.in. bogate wzornictwo kolekcji oraz doskonałe właściwości użytkowe tych materiałów. Płyty meblowe Swiss Krono dostępne w sieci Addwood to:

 • płyty laminowane
 • płyty wiórowe
 • płyty MDF
 • płyty SWISSCDF
 • płyty niezapalne.

Addwood zapewnia sprzedaż płyt meblarskich detalicznie i hurtowo. Istnieje możliwość usług - np. cięcia na wymiar oraz wykonania nawiertów - oraz transportu zakupionego towaru do klienta. Aby poznać szczegóły, skontaktuj się z jednym z oddziałów sieci Addwood. 

Struktury techniczne płyt meblowych

Płyty meblowe Swiss Krono zapewniane przez Addwood to obecnie jedenaście ciekawych struktur powierzchni. Daje to pełną możliwość łatwego dobrania wzoru do potrzeb klienta. W ten sposób płyty meblowe to następujące struktury:

 • VL – mat
 • OV – One Vision
 • SM – gładka
 • PE – perlista
 • SE – drewno jesionu
 • BS – biurowa
 • MX – matrix
 • SW – synchro wiąz
 • SD – synchro dąb
 • OW – One Wood
 • CL – synchro lambrusco

 

Płyty laminowane

Płyty do mebli Swiss Krono w ofercie Addwood to ponad sto różnorodnych dekorów, które można podzielić na kilka grup dekorów. Największą tworzą płyty meblowe drewnopodobne. Niemniej popularne są regularnie wprowadzane na rynek wzory metaliczne, kamienne czy unikolory.

Zalety płyt meblowych Swiss Krono to m.in.:

 • wysoka jakość użytkowa,
 • różnorodna i bogata kolorystyka
 • pełna swoboda wyboru formatów, grubości i struktur powierzchni.

Przekłada się to na wszechstronność zastosowania, która jest dodatkowo podkreślona łatwością obróbki materiałów. Wszystkie płyty meblowe Swiss Krono w ofercie Addwood to materiały przyjazne środowisku i charakteryzujące się klasą higieny E1. W efekcie mogą być stosowane jako podstawowy materiał używany do produkcji mebli oraz jako materiał dekoracyjny idealny do wykańczania wnętrz.

Płyty meblowe Swiss Krono zapewniane przez Addwood to również materiały meblarskie o właściwościach antybakteryjnych. Jak podkreśla producent, antybakterytjność sprawia, iż na powierzchni materiałów nie dochodzi do namnażania się bakterii. 

Płyty MDF

Płyty MDF produkowane są w 3 odmianach: MDFLDFHDF. Są to produkty drewnopochodne, powstałe w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających, w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Jest to materiał o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju, dzięki czemu posiada doskonałą obrabialność mechaniczną w procesie skrawania.

MDF - Medium Density Fibreboard - jest to średniogęsta płyta z włókien drzewnych. Jest podstawowym materiałem do produkcji mebli oraz artykułów wykańczania wnętrz takich jak listwy ozdobne, panele ścienne, kasetony a także do produkcji artykułów stolarki budowlanej np. drzwi. Ze względu na walory powierzchni nadają się do uszlachetniania poprzez pokrywanie cienkimi filmami melaminowymi, lakierowanie oraz oklejanie sztuczną i naturalną okleiną. MDF MR FRONT - jest to specjalna płyta do frezowania i lakierowania, która ma znacznie niższe pęcznienie (< 5%) niż standardowa płyta MDF. Przeznaczona jest głównie do produkcji frontów meblowych. Dostępna  jest jako płyta surowa i laminowana (na zamówienie w wybranym dekorze). Grubości: 16, 18, 19, 22 i 25 mm. Pakowanie – jak MDF standard. LDF - Low Density Fibreboard - jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się zmniejszoną gęstością. Płyta LDF jest materiałem bazowym do produkcji paneli ściennych użytkowanych w pomieszczeniach suchych. Stanowią one również materiał bazowy do produkcji płyt poszyciowo-izolacyjnych Kronotec.

płyty wiórowe
Płyty wiórowe

Płyta wiórowa jest trójwarstwowym tworzywem drzewnym o szlifowanej powierzchni, powstałym w wyniku sprasowania cząstek drewna przy zastosowaniu jako spoiwa żywic mocznikowo - formaldehydowych. Warstwa wewnętrzna zbudowana jest z wiórów grubszej frakcji, natomiast warstwy zewnętrzne z bardzo drobnych i cienkich wiórów - mikrowiórów. Dzięki temu powierzchnia charakteryzuje się niską chropowatością oraz dużą wytrzymałością na odrywanie powierzchni.