Nowość Festool - jeszcze lepsze wiertarko-wkrętarki

05-12-2021
wiertarko-wkrętarka Festool

Festool - marka reprezentowana przez Addwood - wprowadza na rynek dwa nowe flagowe modele wiertarko-wkrętarek. Czym wyróżniają się one na rynku?

Dwie nowe, flagowe wkrętarki akumulatorowe firmy Festool, które zastępują sprawdzone modele z poprzednich lat, QUADRIVE PDC i DRC 18/4, noszą nazwę QUADRIVE TPC i TDC 18/4. Oba nowe produkty są wydajne i wszechstronne, a dzięki 4 biegom perfekcyjnie przystosowane do każdego zastosowania. Dzięki przemyślanej koncepcji zmiany biegów oferują odpowiedni do każdego zastosowania moment obrotowy oraz odpowiednią prędkość obrotową.
Nie ma znaczenia, czy chodzi o drewno, czy o metal: Nowa akumulatorowa wiertarko-wkrętarka QUADRIVE TDC 18/4 jest niezwykle wytrzymała, a dzięki bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC gwarantuje w równej mierze wysoką odporność na obciążenia i trwałość. Równie wydajna i wszechstronna jest nowa wiertarko-wkrętarka udarowa QUADRIVE TPC 18/4, która dzięki możliwości włączenia udaru osiowego imponuje mocą również podczas wiercenia w murze. Oba niezwykle wydajne modele można łączyć z wieloma praktycznymi nasadkami - doskonale dopasowane elementy wyposażenia sprawiają, że są one niezrównanymi wiertarko-wkrętarkami z najwyższej półki, przeznaczonymi do szerokiego zakresu zastosowań. Pozostaje kwestia niebezpiecznego skręcenia nadgarstka w przypadku nagłego zahaczenia wiertarko-wkrętarki: Nie ma powodu do zmartwień – nowe, inteligentne zabezpieczenie KickbackStop minimalizuje ewentualne ryzyko.

Cztery biegi – pełna moc

Solidna, 4-biegowa metalowa przekładnia spełnia wszystkie oczekiwania oraz imponuje ogromną mocą i wysoką prędkością obrotową. Bez żadnego problemu wytrzymuje przy tym największe obciążenia. Inteligentne rozwiązania: Zoptymalizowana koncepcja przełączania umożliwia szybką zmianę biegów w każdym kierunku. W przypadku nowych wiertarko-wkrętarek TPC i TDC można zmienić aktualny bieg bezpośrednio na dowolny inny bieg, bez żadnych etapów pośrednich. Zapewnia to oszczędność czasu oraz stanowi inteligentne dopełnienie ergonomicznej obsługi. Stałe prowadnice umożliwiają jednoznaczne zablokowanie podczas przełączania, dzięki czemu w dowolnym momencie można w razie potrzeby szybko zmienić bieg na niższy. Dodatkowym udogodnieniem w złych warunkach oświetleniowych jest optymalne oświetlenie obszaru roboczego dzięki możliwości włączenia oświetlenia LED.

Przekładnia i silnik wyznaczają standardy

Niezwykle mocny, bezszczotkowy, a tym samym trwały silnik EC-TEC najnowszej generacji jest gwarancją maksymalnej wydajności obu wkrętarek akumulatorowych. Silnik nie tylko imponuje jeszcze wyższym momentem obrotowym i prędkością obrotową pod obciążeniem, ale – podobnie jak wszystkie pozostałe silniki bezszczotkowe firmy Festool – został w całości zaprojektowany przez Festool i wyprodukowany we własnym zakładzie produkcyjnym w Niemczech. Doskonale radzi sobie ze wszystkimi pracami związanymi z wkręcaniem i wierceniem przy dużych średnicach, a jednocześnie umożliwia szybki i czysty postęp pracy przy mniejszych średnicach wiercenia. Silnik EC-TEC bez szczotek węglowych jest odporny na zużycie i pozwala na optymalne wykorzystanie energii akumulatora praktycznie bez strat. Ponadto elektroniczny układ zarządzania pracą silnika gwarantuje maksymalną żywotność: mikroprocesory monitorują i sterują temperaturą, napięciem, jak również poborem prądu silnika, elektroniki i akumulatora. W połączeniu z niezwykle wytrzymałą przekładnią metalową silnik potrafi sprostać wyzwaniom w każdej sytuacji roboczej: od wkręcania z momentem obrotowym do 75 Nm na 1. biegu po precyzyjne wiercenie z prędkością 3600 obr./min na 4. biegu, nowa TPC imponuje inteligentnie wykorzystaną mocą i precyzją. Po włączeniu udaru osiowego (dotyczy tylko TPC) z łatwością przewierca się przez mur. Na 2. biegu nowi tytani mocy oferują o 40 procent wyższy moment obrotowy w stosunku do poprzednich modeli, PDC i DRC, zapewniając w ten sposób pełną moc nawet w przypadku 8-milimetrowych śrub.

Niepokonany duet

Zarówno nowa wiertarko-wkrętarka udarowa TPC, jak i nowa wiertarko-wkrętarka TDC są niezastąpionymi pomocnikami na budowie. W połączeniu z równie nową zagłębiarką TSC 55 stanowią niepokonany duet we wszystkich sytuacjach roboczych – niezależnie od tego, czy chodzi o cięcie, czy o wkręcanie.

Pozostałe
 • image de
  05 12 2021
  Nowa witryna internetowa Addwood.pl

  Oferta handlowa, porady dla stolarzy i firm budowlanych, testy produktów oraz pełne know-how -…

 • Samet Addwood
  05 12 2021
  Okucia meblowe Samet w ofercie Addwood.pl

  SAMET to nowa marka w ofercie sieci Addwood. Lider tureckiego przemysłu…

 • zawiasy SAMET
  05 12 2021
  Nowi przedstawiciele Addwood ds. sprzedaży SAMET

  Rosnąca popularność produktów SAMET w Polsce sprawiła, że Addwood poszerza zespół…